06/01/17 - 13:59h

Brizbejn: Raonić eliminisao Nadala, Dimitrov Tima

Kanadski teniser Miloš Raonić eliminisao je Rafaela Nadala, Bugarin Grigor Dimitrov bez polufinala turnira u Brizbejnu ostavio je Dominika Tima.

Zimbio.com

Iako je Nadal ostvario početnu prednost protiv prvog nosioca na turniru, Raonić je sa po brejkom prednosti dobio naredna dva seta i plasirao se u polufinale Brizbejna, nakon dva sata i 23 minuta igre, rezultatom (4:6, 6:4, 6:4).

Meč se prelomio sredinom drugog seta, kada je Nadal ima dve brejk prilike za vođstvo od 3:2, ali ih nije iskoristio.

Raonić nedugo zatim pravi brejk za 5:3, a onda i izjednačuje u setovima, da bi već na startu odlučujućeg seta još jednom oduzeo servis Nadalu. U četvrtom gemu Španac je bio u brejk prilici ali mu momak iz Podgorice ne dozvoljava da je iskoristi.

Miloš je zabeležio 50 direktnih poena, od toga 23 asa, i 35 neiznuđenih grešaka, dok je Rafa uknjižio samo četiri asa i imao po 19 vinera i grešaka.

Raonićev protivnik u polufinalu Brizbejna biće bugarski teniser Grigor Dimitrov, koji je eliminisao Austrijanca Dominika Tima.

U meču koji je trajao dva časa i 7 minuta, 17. igrač sveta upisao je prvi trijumf protiv devet pozicija bolje plasiranog Tima – 6:3, 4:6, 6:3.

U drugom polufinalu sastaće se Stan Vavrinka i Kei Nišikori. Švajcarac je nakon velike muke savladao Kajla Edmunda 7:6(2), 4:6, 4:6, dok je Japanac deklasirao Džordana Tompsona 1:6, 1:6.

Teme:   ATP u Brizbejnu, Dominik Tim, Grigor Dimitrov, Miloš Raonić, Rafael Nadal, Vesti