04/01/18 - 10:47h

Brizbejn: Krunićeva zaustavljena u četvrtfinalu

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u polufinale WTA turnira u Brizbejnu.

A. Krunić24
A. Sevastova66

Twitter

Krunićeva je u četvrtfinalu poražena od 16. igračice sveta Anastasije Sevastove.

Teniserka iz Letonije je od samog starta diktirala tempo ovog meča. U prvom delu susreta prepustila je našoj igračici samo dva gema, dok je u drugom bila vođena velika borba.

U prva dva gema drugog seta odigrale su 34 poena, Krunićeva je propustila dve brejk šanse, a Sevastova tri. Tek u četvrtom gemu Letonka je oduzela servis naše teniserke i povela sa 3:1, međutim Krunićeva je već u narednom uzvratila ribrejkom i izjednačila rezultat.

U desetom gemu Aleksandra je servirala za ostanak u setu, ali je Sevastova napravila novi brejk koji je označio kraj ovog meča – 6:4.

Uprkos porazu, Krunićevu očekuje skok na WTA rang listi i prvi put u karijeri naći će se u TOP 50.

Teme:   Aleksandra Krunić, Aleksandra Krunić, Anastasija Sevastova, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA, WTA u Brizbejnu