31/12/17 - 11:04h

Brizbejn: Krunićeva u osmini finala

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u osminu finala na WTA turniru u Brizbejnu.

A. Krunić77
K. Vitheft56

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Trenutno 53. igračica sveta nadigrala je na startu turnira četiri pozicije bolje rangiranu protivnicu, Nemicu Karinu Vitheft.

U meču koji je trajao sat vremena i 43 minuta, Krunićeva je slavila sa 7:5, 7:6.

Vitheft je brzo povela sa 3:1 u prvom setu, ali je uz dva brejka Aleksandra preokrenula rezultat u svoju korist. Izjednačila je na 5:5, a potom vezala dva gema za konačnih 7:5.

U drugoj rundi Nemica je imala prednost od 5:3 i set loptu, ali je i ovog puta Krunićeva bolje reagovala pod pritiskom. Dovela je meč u taj-brejk, u kom je slavila sa ubedljivih 7:2.

Naredna protivnica naše teniserke biće prva nositeljka, Španjolka Garbinje Muguruza.

Teme:   Aleksandra Krunić, Aleksandra Krunić, Teniserke, Turniri, Vesti