15/11/14 - 20:37h

Braća Brajan preko Francuza do finala! (dublovi)

Braća blizanci Bob i Majk Brajan plasirali su se u novo finale Završnog Masters Kupa u Londonu u konkurenciji dublova, pošto su u polufinalu rutinskom igrom savladali francusku kombinaciju Žilijen Beneto/Eduar Rože-Vaselan sa 2:0, po setovima 6:0, 6:3 posle samo 53. minuta igre.

B. Brajan/M. Brajan66
Ž. Beneto/E. Rože-Vaslan03

The-Bryan-Brothers-look-to-be-on-track-to-win-their-103rd-title-at-the-O2-Arena,-this-week-img24140_668

Brajanovi će u finalu snage odmeriti sa Ivanom Dodigom i Marselom Melom, koji su u prvom polufinalnom duelu savladali Lukaša Kubota i Roberta Lindsteda sa 4:6, 6:4, 10:6.

Bob i Majk Brajan su furiozno odigrali prvi set. Nakon uvodnog osvojenog gema, usledio je brejk već u narednom za – 2:0. U nastavku je najtrofejniji dubl u istoriji tenisa samo pojačao ritam i sa još dva brejka, prvi set rešio u svoju korist sa “nulom” – 6:0, za samo 18. minuta igre.

U drugom delu igre, francuska kombinacija je pružila nešto jači otpor, bili su ravnopravni sve do četvrtog gema, kada su Bob i Majk iskoristili jedinu brejk šansu koju su imali u drugom setu i poveli sa 3:1. Do kraja duela su bez većih problema sačuvali stečenu prednost i rezultatom 6:3 izborili plasman u finale Masters Kupa.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Dubl igrač, Masters, Masters u Londonu, Polufinale, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Žilijen Beneto