13/05/15 - 15:04h

Boka zakazala duel sa Šarapovom! (WTA Rim)

Srpska teniserka Bojana Jovanovski nastavlja da pruža fantastične partije na WTA turniru u Rimu! Srpkinja je u meču drugog kola eliminisala 15. nositeljku iz Amerike Medison Kiz, rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 1:6, 6:3, nakon jednog sata i 44 minuta tenisa. Naredna rivalka naše igračice biće Ruskinja Marija Šarapova.

B. Jovanovski616
M. Kiz463
Bojana Jovanovski

Bojana je fantastično ušla u meč, uspela je da oduzme servis Amerikanki već na startu duela, a potom je dominirala i u nastavku. Već do sedmog gema na semaforu je pisalo 5:2 u korist naše teniserke, uz dva brejka prednosti. Srpkinja je potom prepustila jedan brejk Medison, ali je to bilo sve od Amerikanke, pa je Bojana Jovanovski izuzetno dominantnom igrom osvojila prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu teniserka iz Sjedinjenih Američkih Država je žestoko uzvratila. Počelo je sigurnim servisima sa obe strane, a onda je Medison Kiz sa dva brejka, u četvrtom i šestom gemu prelomila set, osvojivši ga vrlo ubedljivo, sa 6:1, nakon 34 minuta tenisa, 4 minuta kasnije, nego što je to Bojani pošlo za rukom u prvom delu.

Treći period počeo je brejkom Kiz, koji je ona i potvrdila u drugom gemu, za startnih 2:0. U četvrtom gemu Bojana Jovanovski je bila vrlo blizu toga da vrati izgubljeni brejk, ali nije iskoristila prednost od 0:40, te je Amerikanka osvojila i taj gem za novo vođstvo od dva gema prednosti – 3:1. Međutim, ono što nije uspela u četvrtom ostvarila je Boka u šestom gemu. Uspela je teniserka iz Srbije da iskoristi prvu brejk loptu i da izjednači rezultat na 3:3. U nastavku je Srpkinja u svim segmentima bila bolja, sjajno je osvajala gemove u kojima je servirala, a u osmom gem ponovo oduzela servis protivnici i taim brejkom zasluženo došla do sovajanja trećeg seta rezultatom 6:3.

Naredna rivalka naše igračice biće Ruskinja Marija Šarapova.

Teme:   Bojana Jovanovski, Masters, Masters u Rimu, Teniserke, Turniri, Vesti