06/08/17 - 11:53h

Bjela: Krajinović ubedljivo do trećeg trofeja ove sezone!

Srpski teniser Filip Krajinović osvojio je titulu na čelendžeru u Bjeli.

Filip Krajinovic

On je na takmičenju u Italiji bio postavljen za petog nosioca, a na putu do trofeja nije izgubio nijedan set.

U finalu je nadigrao domaćeg tenisera Salvatorea Karuza, sa 6:3, 6:2.

Meč je trajao sat i po vremena, a Filip ga je otvorio sa tri vezana gema. Protivnik je uspeo da izjednači rezultat, ali je u osmom gemu Krajinović došao do novog brejka za 5:3, a zatim je servirao za set.

Na startu drugog dela meča odigrali su dva neizvesna gema. Obojica su propustili po tri šanse za brejk, ali je do kraja susreta naš teniser dva puta oduzeo servis Karuzu što je bilo i više nego dovoljno za pobedu.

Filipu je ovo treći trofej sa čelendžera osvojen ove godine, pošto je u maju i julu slavio na takmičenjima u Nemačkoj. Ova titula dovešće ga blizu povratka u TOP 100. Trenutno je 120. teniser sveta, a očekuje ga skok od desetak pozicija.

Teme:   Filip Krajinović, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Teniseri, Turniri, Vesti