20/02/17 - 21:10h

Bergamo: Krajinović siguran na startu!

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u osminu finala čelendžera u Bergamu.

F. Krajinović76
L. Đustino62

Filip Krajinovic

Filip Krajinović je uspešno započeo takmičenje u Italiji. Pobedom nad domaćim teniserom Lorencijem Đustinom naš igrač je prošao u drugu rundu čelendžera u Bergamu, eliminisavši 215. igrača sveta nakon 97 minuta igre , sa 7:6 (13:11), 6:2.

U početnom setu rivali su rezmenili po jedan brejk, pa je usledio taj-brejk. Za odlučujući poen u produžetku igralo se poprilično – Krajinović je uspeo da iskoristi tek petu set loptu, dok je, s druge strane, njegov rival je propustio tri lopte da reši set u svoju korist.

U drugom setu srpski teniser oduzima servis protivniku u četvrtom gemu. On održava prednost brejka sve do finiša, kada konačni trijumf potvrđuje novim brejkom. Ujedno dolazi i do druge pobede u isto toliko međusobnih duela sa Italijanom.

U osmini finala čelendžera u Bergamu Filip (237.) se sastaje sa Ignjatikom iz Belorusije.

Na turniru učestvuje još dvojica srpskih tenisera. Laslo Đere startuje sutra protiv domaćeg igrača Beretinija, Peđa Krstin na teren izlazi u sredu, i u prvom kolu igraće protiv Lukasa Lacka iz Slovačke.

Teme:   Filip Krajinović, Peđa Krstin, Turniri, Vesti