12/11/14 - 17:31h

Berdih upisao prvi trijumf! (ATP London)

Češki teniser Tomaš Berdih pobedio je Hrvata Marina Čilića u drugom kolu A grupe Završnog Mastersa u Londonu, rezultatom 6:3, 6:1 posle jednog sata i 15. minuta igre.

T. Berdih66
M. Čilić31

Tomas-Berdych-img24168_668

Čeh je stigao do prve pobede i ostao u trci za plasman u polufinale, dok je Čilić upisao i drugi ubedljiv poraz na Masters Kupu u Londonu.

Trijumfom protiv hrvatskog tenisera, Berdih je sprečio Đokovića da već večeras obezbedi prolaz dalje, pošto bi Novaku uz maksimalni uspeh, odgovarala pobeda Čeha u tri seta.

Berdih je počeo odlično duel i već u prvom gemu protivniku oduzeo servis, iskoristivši četvrtu brejk loptu. Do kraja prvog dela igre, češki teniser je čuvao svoj servis, a novim brejkom poveo u setovima rezultatom 6:3.

U drugom setu Čeh je bio još ubedljiviji, napravio je brejk u četvrtom gemu za prednost od 3:1, da bi u šestom gemu duplirao prednost i otklonio sve dileme oko pobednika. Čilić je mnogo grešio, što je Berdihu samo olakšalo posao.

Berdih je imao 16 direktnih poena i 17 neiznuđenih grešaka, dok je Čilić imao je 11 vinera i čak 30 neiznuđenih grešaka.

U drugom meču grupe A od 21 čas sastaju se Novak Đoković i Stan Vavrinka.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Marin Čilić, Masters, Masters u Londonu, Rang Lista, Teniseri, Tomaš Berdih, Vesti