02/10/16 - 18:28h

Berdih odbranio titulu u Šenženu

Kao i prošle godine, pobednik ATP turnira u Šenženu je češki teniser Tomaš Berdih.

Berdih je u finalu savladao Francuza Rišara Gaskea sa 7:6, 6:7, 6:3, i tako osvojio prvu posle skoro godinu dana, kada je trijumfovao u Stokholmu. Njemu je ovo ukupno 13. trofej u karijeri.

Meč je trajao dva sata i 40 minuta, a Berdih je poveo sa 8:7 u pobedama protiv Gaskea.

Čeh je izgubio svoj servis u prvom gemu prvog seta, ali je već u narednom napravio brejk i na kraju je taj deo igre dobio u taj-brejku (7:5).

Gaske je u drugom setu odbranio dve meč lopte pre nego što je osvojio set u taj-brejku (7:2).

Berdih se brzo oporavio posle gubitka seta, napravio je brejk u šestom gemu za vodjstvo od 4:2 i tu prednost nije ispustio do kraja meča.

Deveti teniser sveta je trenutno deveti i u trci za London (smanjio zaostatak u odnosu na osmoplasiranog Nadala za 330 poena), pa je i dalje u igri da se sedmi put za redom nađe na završnom Mastersu.

Sledeći izazov za češkog tenisera je ATP 500 turnir u Tokiju koji počinje sledeće nedelje.

Teme:   Tomaš Berdih, Vesti