23/07/17 - 23:39h

Begu slavila duplu krunu pred domaćom publikom!

Šampionka WTA turnira u Bukureštu je domaća predstavnica Irina-Kamelija Begu, koja je u finalu savladala Nemicu Juliju Gerges rezultatom 6:3, 7:5.

zimbio.com

Rumunka je zasluženo slavila u finalu, kontrolisala je situaciju velikom većinom meča i osvojila četvrtu WTA titulu u karijeri.

Domaća teniserka je dominirala u prvom setu i dobila ga sa dva brejka viška, dok je u nastavku Gerges pružila dosta jači otpor.

Nemica je imala lepu priliku da odvede borbu u treći set, vodila je sa 4:3 uz brejk prednosti, ali je sedmi nosilac uspela da se ponovo razigra u finišu i završi posao u dva seta, za sat i 37 minuta igre.

Begu je ujedno osvojila prvu titulu na šljaci, iako je na ovoj podlozi bila opasan protivnik i za top 10 igračice. Ove sezone je igrala četvrtfinale Madrida, polufinale Rima i četvrto kolo Rolan Garosa.

Da ova nedelja bude maksimalno uspešna, Begu se potrudili ovajanjem trofeja i u dublu, pošto je u tandemu sa zemljakinjom Ralukom Olaru slavila u finalu protiv Elis Mertens i Demi Šurs sa 6:3, 6:3.

Rumunka će od poendeljka napredovati na 38. mesto WTA rang liste, dok će Julija Gerges, koja je bila postavljena za trećeg nosioca u Bukureštu, biti svega dva mesta iza nje.

Teme:   Irina Kamelija Begu, Vesti