Beč: Marej nakon preokreta u četvrtfinalu

Britanski teniser Endi Marej plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Beču.

Endi Marej

Endi Marej

On je u osmini finala, sa 2:1 u setovima savladao francuskog tenisera Žila Simona.

Meč je trajao dva sata i 42 minuta, a Marej je bio bolji nakon preokreta – 4:6, 6:2, 6:2.

Francuz je odlično startovao, iako mu je Marej već u prvom gemu oduzeo servis. Uspeo je da vrati brejk, a potom napravi još jedan za prednost od 3:1. U devetom gemu Britanac je uzvratio ribrejkom, smanjio zaostatak za Simonom na 5:4, ali nije uspeo da izjednači rezultat. Simon je još jednom osvojio Marejev servis gem za konačnih 6:4.

U prva četiri gema drugog seta vođena je velika borba. Igrali su se dugi poeni, pa je samo osam gemova igrano skoro sat vremena. Na početku seta razmenili su brejkove, a posle 2:2 Francuz je stao. Marej je osvojio četiri vezana gema i dobio ovaj deo meča sa 6:2.

Treći set bio je indentičan drugom. Brejkovi u istim momentima seta i 6:2 za Mareja na kraju.

Do plasmana u četvrtfinale došao je i Španac David Ferer, kome će protivnik biti naš teniser Viktor Troicki. Direktan prenos tog meča možete gledati u petak na našem portalu.

Teme:   Teniseri, Turniri, Vesti