BAZEL: Odlični Krajinović “ispustio” Federera

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u prvom kolu ATP turnira u Bazelu.

F. Krajinović264
R. Federer646

Krajinovic

Bolji od njega, u fantastičnom meču, bio je treći igrač sveta, Švajcarac Rodžer Federer.

Velika borba dvojice igrača trajala je više od dva sata, a Federer je slavio sa 2:1 u setovima – 6:2, 4:6, 6:4.

TOK MEČA:

I SET

U četvrtom gemu prvog seta Krajinović je došao do prvih brejk lopti na meču. Nije uspeo da ih realizuje, a već u narednom gemu Federer mu je oduzeo servis i poveo sa 3:2. Posle pretrpljenog brejka srpski teniser izgubio je koncentraciju, a do kraja seta više nije uspeo da osvoji ni gem – Federer je slavio sa 6:2.

II SET

Federer je brejkom otvorio drugi set i brzo stigao do prednosti od 3:1 i novih brejk šansi za mogućnost da uveća vođstvo. Međutim, Krajinović je uspeo da sačuva servis, a potom vrati brejk i poravna rezultat na 3:3. Fantastičnom igrom poveo je sa 4:3, a u nastavku seta viđena su još tri brejka. Filip je napravio jedan više i tako došao do konačnih 6:4.

III SET

Treći set startovao je na sličan način kao onaj koji mu je prethodio. Federer je imao 3:1 i brejk priliku, ali mu Krajinović nije dozvolio da uveća prednost. Posle mnogo dobrog tenisa i odličnih poena Švajcarac je ipak uspeo da još jednom oduzme servis srpskog tenisera i povede sa velikih 5:2. Krajinović nije odustajao, borio se do poslednjeg poena i uspeo da vrati jedan brejk, ali je treći teniser sveta meč završio sa jednim servisom “viška” – 6:4.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Bazelu, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti