27/10/17 - 21:04h

Bazel: Čilić i Del Potro jedva do polufinala

Hrvat Marin Čilić i Huan Martin del Potro iz Argentine plasirali su se u polufinale ATP turnira u Bazelu.

Twitter

Obojica su odigrali po tri seta protiv lošije rangiranih protivnika i jedva izborili plasman u najboljih četiri.

Del Potro je igrao protiv Roberta Bautiste Aguta iz Španije, a na terenu su proveli nešto više od dva sata. Delpo je dobio prvi set sa 6:2, ali je istim rezultatom Španac slavio u drugom delu susreta. U odlučujućoj deonici meča Del Potro je bio bolji sa 6:4.

Protivnik Marina Čilića bio je Mađar Marton Fučovič, a njihov duel je trajao više od tri sata. Hrvat je sa 7:3 dobio taj-brejk prvog seta, a Fučovič, inače 100. igrač planete, izjednačio je na 1:1 u setovima – 7:5. I treći deo sureta završen je u taj-brejku, u kom je Čilić bio bolji sa 7:4.

Marin Čilić i Huan Martin del Potro će ukrstiti rekete u polufinalu, a taj meč ćete moći da gledate u direktnom prenosu na našem portalu u subotu od 14.30h.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Bazelu, Huan Martin Del Potro, Marin Čilić, Teniseri, Turniri, Vesti