21/07/18 - 17:41h

Bastad: Finjoni i Gaske u borbi za titulu

Italijan Fabio Fonjini i Rišar Gaske iz Francuske plasirali su se u finale ATP turniru Bastadu.

Fonjini, 15. teniser na ATP listi, savladao je Španca Fernanda Verdaska nakon dva sata i 18 minuta provedenih na terenu.

Prvi set pripao je Fonjiniju sa ubedljivih 6:1. U nastavku duela Verdasko je napravio prokret i drugi set dobio rezultatom od 6:4.

Najveća borba viđena je u odlučujućem setu. Teniseri su bili izjednačeni sve do desetog gema, kada je Fabio osvojio naredna dva i brejkom završio set u svoju korist.

U drugom polufinalu Rišar Gaske je trijumfovao nad Henrijem Laksonenom iz Švajcarske.

29. igrač planete slavio je u dva seta i 72 minuta igre. U prvom setu je ispustio samo dva gema i dobio ga rezultatom od 6:2, dok je u narednom bio bolji sa 6:3 u gemovima.

Pobednik turnira u Bastadu dobiće ček na 89,435 evra i 250 bodova.

Teme:   ATP 250, ATP u Bastadu, Fabio Fonjini, Rišar Gaske, Teniseri, Turniri, Vesti