25/04/18 - 18:30h

Barselona: Nadal u osmini finala

Prvi teniser sveta Rafael Nadal pobedio je Roberta Karbaljesa Baenu u drugom kolu ATP turnira u Barseloni.

Njih dvojica su na terenu proveli sat i 55 minuta,a a Nadal je trijumfovao nakon dva odigrana seta.
Na startu prvog seta 77. igrač sveta poveo je sa 2:0, posle čega je Nadal dva puta pravio brejk i uzeo naredna četiri gema. Do kraja ovog dela igre nije više bilo brejkova, a Rafael je slavio sa 6:4.

U drugom setu prvi brejk je napravio Nadal. Vodio je sve do šestog gema kada je Roberto, uz oduzeti servis, izjednačaio na 3:3. Nakon toga Rafa je ponovo poveo. Do kraja ovog dela susreta bio je za gem ispred protivnika, a set je dobio još jednom sa 6:4 i trijumfovao u ovom duelu.

Njegov naredni protivnik je Giljermo Garsija Lopez.