23/04/18 - 15:49h

Barselona: Lajović startovao pobedom

Srpski teniser Dušan Lajović je u prvom kolu ATP turnira u Barseloni savladao Španca Pedra Martineza.

D. Lajović666
P. Martinez473

(Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

Njih dvojica su na terenu proveli dva sata i 40 minuta, a Dušan je trijumfovao sa 2:1 u setovima.

Već na startu prvog seta 91. igrač sveta je napravio dva brejka i osvojio naredna četiri gema. U nastavku je Martinez zaigrao bolje. Osvojio je jedam gem, a zatim pri rezultatu od 5:1 uzeo još tri gema, jedan na protivnikov servis. Poslednji gem dobio je Lajović i slavio u ovom setu.

U drugom setu nije bilo brejkova. Dva tenisera bili su rezultatski izjednačeni sve do poslednjeg gema i ušli su i taj-brejk gde je sa 7:5 bolji bio Pedro i time došao do izjednačenja u setovima.

U odlučujućem setu Srbin je napravio jedan brejk, poveo je sa 5:2, a španski teniser je u narednom gemom smanjio prednost protivnika, ali nije uspeo da napravi preokret. Poslednji gem pripao je Lajoviću čime je on sa 6:3 slavio u ovom duelu.

On se u narednom kolu sastaje sa još jednim Špancem, Felisijanom Lopezom.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Barseloni, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti