24/04/18 - 18:33h

Barselona: Lajović eliminisan posle velike borbe

Srpski teniser Dušan Lajović doživeo je poraz u drugom kolu ATP turnira u Barseloni.

D. Lajović464
F. Lopez626

Dusan Lajovic (Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

Njega je pobedio Španac Felisijano Lopez, nakon dva sata i 20 minuta igre.

Na startu prvog seta poveo je 30. igrač sveta, da bi naredni gem pripao Srbinu, a tako su išli sve do rezultata od 4:4, kada je Lopez uzeo gem, a onda u naredni, uz napravljeni brejk, čime je dobio ovaj deo susreta.

U nastavku meča Dušan je napravio preokret. Dva puta je uzeo gem na protivnikom servis, a set je uzeo sa ubedljivih 6:2.

U trečem setu desila se ista situacija kao u prvom. Dva tenisera su bila izjednačena sve do osmog gema, kada je Felisijano uzeo naredna dva i duel završio brejkom.

Njegov naredni protivnik biće bolji iz susreta Novaka Đokovića i Martina Kližana.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Barseloni, Dušan Lajović, Felisijano Lopez, Teniseri, Turniri, Vesti