14/09/14 - 11:35h

Banja Luka: Troicki jači od kiše i Role za finale!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u finale čelendžera u Banjaluci, pošto je u polufinalnom duelu bio bolji od prvog nosioca, Slovenca Blaža Role sa 6:2, 6:4.

V. Troicki66
B. Rola24

Switzerland Tennis Swiss Open Gstaad

Meč je trajao jedan čas i pet minuta, a trebalo je da se odigra još juče, ali je zbog loših vremenskih uslova pomeren za nedelju. Troicki će se za titulu boriti protiv pobednika duela između Austrijanca Hajdera Maurera i Španca Alberta Ramosa Vinjolasa.

U prvom setu Troicki je bio dominantan, servirao je odlično, imao visok procenat ubačenog prvog servisa, čak 81%, a imao je i stoprocentan učinak kada su u pitanju brejk prilike. U šestom gemu, Viktor je iskoristio prvu koja mu se ukazala i poveo sa 4:2. U nastavku seta srpski teniser je još malo dodao gas i u osmom gemu stigao do dve set lopte na servis Slovenca, prvu je odmah iskoristio i prvi deo igre rešio u svoju korist rezultatom 6:2.

Početak drugog seta pripao je slovenačkom teniseru, koji odmah u uvodnom gemu uspeva da oduzme servis Troickom. Već u narednom gemu srpski teniser je imao priliku da uzvrati, ali je ne koristi. Međutim, u četvrtom gemu, Troicki je imao više koncentracije i koristi odmah prvu, pa je rezultat izjednačen na 2:2. U devetom gemu, Troicki je spasao brejk loptu, da bi u narednom gemu stigao do dve mec lopte, iskoristio je drugu, i sa 6:4 stigao do trijumfa i plasmana u finale.

Teme:   ATP Rang Lista, Polufinale, Rang Lista, Teniseri, Vesti, Viktor Troicki