05/02/14 - 19:24h

ATP Zagreb: Čilić savladao borbenog Lajovića

Srpski teniser Dušan Lajović odlično je parirao sedamdesetak pozicija bolje rangiranom Hrvatu Marinu Čiliću, ali je i uprkos tome poražen u osmini finala na ATP turniru u Zagrebu. Hrvatski teniser slavio je na domaćem terenu sa 2:0 u setovima.

D. Lajović45
M. Čilić67
Dusan Lajovic

Meč između Dušana Lajovića i Marina Čilića trajao je sat vremena i 41 minut, a Hrvat je slavio sa 2:0 u setovima, 6:4, 7:5.

Iako je razlika između dvojice tenisera više od sedamdeset mesta na ATP listi, u ovom meču se to nije primećivalo. Ipak, uz podršku domaće publike, slavio je favorizovani Čilić.

U prvom setu imao je Čilić mnogo šansi za brejk, a servis ga je odlično služio, pa je Lajović samo jednom bio u prilici da osvoji gem na servis Hrvata. Šansu nije iskoristio, ali Čilić jeste svoju. Posle sedam neuspešnih brejk lopti, osmu je iskoristio za pobedu u ovom delu meča sa 6:4.

Čilić je krenuo silovito u drugom setu, pa je uz brejk prednosti već na startu imao vođstvo od 3:0. Dušan uspeva da vrati brejk i izjednači rezultat na 4:4, ali u gemu u kom je naš teniser servirao za ostanak u meču, Hrvat dolazi do novog brejka i slavi sa 7:5.

U narednom kolu Marin Čilić će igrati sa boljim iz hrvatskog derbija, Ivan Dodig – Ivo Karlović.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Zagrebu, Dušan Lajović, Marin Čilić, Teniseri, Turniri, Vesti