27/06/12 - 20:11h

ATP Vimbldon: Viktor opet maratonski u narednu rundu

Viktor Troicki plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Velike Britanije pošto je u drugom kolu slavio protiv Slovaka Martina Kližana rezultatom 3:2, po setovima 6:4, 4:6, 5:7, 7:6 (7:3), 6:4, posle tri sata i 47 minuta igre.

V. Troicki64576
M. Kližan46764
Viktor Troicki

Na startu meča obojica tenisera su dobro servirala, posebno Troicki koji je osvojio poene na svih osam prvih servisa, ali je i posle šest gemova egal, 3:3. Međutim, u sedmom gemu popustio je drugi servis Troickog, pa je Slovak stigao do prve brejk šanse i odmah je pretvorio u prednost. Međutim, Troicki je odmah uzvratio Slovaku, napravio ribrejk, te moćnim prvim servisom odmah poveo 5:4. Još jedan gem za Troickog i vođstvo u meču – 1:0.

Prvi gem drugog seta osvojio je Kližan. Slovak odmah potom pravi brejk, ali je Viktor smanjio na 2:1. Kližan je stigao do 5:4 i iskoristio prvi servis i prvu set-loptu za 6:4 i 1:1 u setovima.

Treći set je sjajno počeo i Viktor je sjajnom igrom i servisom došao do velikih 4:1. Međutim usledio je novi pad u igri i Slovak stiže do izjednačenja – 4:4. Viktro je poveo sa 5:4, ali Križan osvaja naredna dva gema i osvaja ovaj set rezultatom 7:5.

I četvrti set Viktor je sjajno otvorio i poveo sa 3:0. U ovom delu opet ispušta prednost i meč odlazi u taj-brejk. Tamo je naš teniser zaigrao sigurnije i dobio ovaj deo igre rezultatom 7:3 i tako izjednačio na 2:2 u setovima.

U prvih nekoliko gemova petog seta obojica su dobro servirali, da bi Troicki u petom došao do brejka i prednosti od 3:2. Srpski teniser je tu prednost uspeo da zadrži i u desetom gemu servira za meč, u čemu je i uspeo posle iskorišćene već prve meč lopte.

U trećoj rundi, Troickog čeka duel sa Huanom Monakom iz Argentine, koji je pobedio Žeremija Šardija sa 6:2, 3:6, 6:3, 7:6 (7:3).

Teme:   Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki, Vimbldon