27/06/12 - 22:02h

ATP Vimbldon: Novak u trećem kolu

Novak Đoković plasirao se u narednu rudnu takmičenja na ovogodišnjem Vimbldonu pošto je u drugoj rudni bio bolji od Amerikanca Rajana Herisona rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 6:4, 6:4. Naredni protivnik Novaka Đokovića biće bolji iz duela Stepanek-Beker.

N. Đoković666
R. Herison444
Novak Djokovic, Rolan Garos, Grend Slem, 2012

Novak Đoković

Na početku meča obojica tenisera su sjajno servirali, a onda je Novak napravi brejk za 3:2, a potom je svojim servis gemom otišao na 4:2. U narednim gemovima nije bilo mnogo uzbuđenja, pa je u desetom Novak došao do tri set lopte, od kojih je iskoristio već prvu, za 6:4 u prvom setu.

U drugom setu teniseri svojim servisima dolaze do 3:3, a Nole u sedmom gemu pravi brejk i vodi sa 4:3 u tom trenutku. Sigurnim servisima Novak osvaja još dva gema i povećava prednost na 2:0, dobivši ovaj set rezultatom 6:4.

U trećem setu se možda vodila i najneizvesnija borba, pošto se igralo gem za gem sve do devetog. Tada je Novak došao do prednosti od 40:0 i iskoristio već prvu brejk loptu za 5:4 i priliku da već u sledećem gemu servira za meč. U sledećem gemu Novak završava ovaj meč i dobija ga rezultatom 3:0, a rezultat trećeg seta bio je identičan kao i u predhodna dva 6:4 za našeg tenisera.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon