19/07/15 - 13:30h

ATP Umag: Đere u poslednjem kolu kvalifikacija

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u poslednju rundu kvalifikacija za ATP turnir u Umagu! Srbin je bio slobodan u prvoj rundi kvalifikacia pošto je četrvti favorit istih, a onda je danas startovao i nadigrao Hrvata Nikolu Mektića rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:5. Naredni rival našeg igrača u meču za plasman u glavni žreb biće Italijan Markora.

L. Đere67
N. Mektić35
Laslo Djere

Laslo Djere

Duel je počeo sigurnim servisima, a potom je usledila razmena brejkava u trećem i četvrtom gemu, pa je rezultat i dalje bio izjednačen – 2:2. U nastavku seta Laslo Đere je bio bolji, u sedmom gemu je prelomio ovaj set, uspeo je da iskoristi četvrtu brejk priliku, dođe do 4:3, a zatim veže još dva gema i postavi konačnih 6:3 u ovom delu igre.

Ovakva završnica prvog seta dala je krila našem igraču, koji je brejkom u drugom gemu i potvrdom isto došao do startnih 3:0 u drugom setu. Nastavio je Laslo Đere u istom ritmu, pa je u šetom gemu došao do novog brejka i velikih 5:1! Međutim, tada umalo dolazi do potpunog preokreta. Uspeva Hrvat da se spasi dve meč lopte u sledećem gemu i to pri servisu našeg igrača, a potom je i došao do brejka iskoristivši drugu priliku za isti. Nikola Mektić je potom vezao još tri gema, vratio još jedan brejk i došao do izjednačenja – 5:5! Ovaj povratak kao da je malo umorio tenisera iz Hrvatske, te je u dvanaestom gemu, kada je servirao za taj-brejk, Srbin uspeo da mu oduzme servis i dođe do brejka, te konačnih 7:5.

Naredni rival našeg igrača u meču za plasman u glavni žreb biće Italijan Markora kome je danas meč predao Austrijanac Lizner ikao je vodio sa 1:0 u setovima, a u drugom je bilo 4:4.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Umagu, Kvalifikacije, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti