06/08/16 - 10:10h

ATP u Atlanti: Kirjos i Izner u polufinalu

Noćas su završeni svi četvrtfinalni susreti na ATP turniru u Atlanti, a među četiri najbolja plasirali su se Džon Izner i Nik Kirjos.

Džon Izner je bez većih problema savladao mladog Tejlora Frica sa 2:0 (7:5, 6:4).
Kao i uvek, veliki Džon se oslonio na svoj servis pa je meč završio sa 20 as udaraca. Sa druge strane Fric ih je ispalio samo pet.

Prvi nosilac je napravio brejk za 5:4, ali je Fric odmah uzvratio za 5:5. Vraćeni brejk mladi teniser iz SAD-a nije mogao osigurati narednim servisom, pa Izner dolazi do nove prednosti i servisom završava prvi set.
U drugom delu iskusni teniser je iskoristio brejk loptu u sedmom gemu za 4:3 i do kraja seta sačuvao tu prednost za plasman u polufinale.

U polufinalu Izner će ukrstiti reket sa još jednim sunarodnikom. Rejli Opelka je u svom meču četvrtfinala bio bolji od Dastina Janga, takođe tenisera iz SAD-a sa 2:0 (6:4, 6:4).

Najduže četvrtfinale noćas u Atlanti (sat i 57 minuta) odigrali su Nik Kirjos i Fernando Verdasko 2:1 (6:4, 6:7, 6:3).

Kirjos je na početku prvog seta napravio brejk za 2:1 i tu prednost čuvao do kraja ovog dela za vođstvo od 1:0 u setovima.
U nastavku dosta izjednačena igra. drugi nosilac nije iskoristio nijednu od tri brejk lopte na servis Verdaska, pa se igrao taj brejk. U ovom delu drugog seta bolje je zaigrao Kirjos i poveo sa 3:1, ali do kraja 13. gema Španac dva puta osvaja poene na servis protivnika i rezultat na semaforu je 1:1 u setovima.

Australijanac je svojim servisom započeo odlučujući set i osvojio tri gema u nizu. Do kraja meča igralo se bez prilke za osvajanje gema na servis protivnika pa je Nik brejkom sa početka obezbedio prolaz dalje.

Njegov naredni protivnik biće Jošinito Nišikoa iz Japana.
Nišikoa je sa dva puta po 6:4 bio bolji od argentinskog tenisera Horasija Zebaljosa.
Zanimljivo da je Japanac posao u oba seta završavao za 35 minuta brejkovima na samom početku. U nastavku je Argentinac igrao sigurnije na svoj servis, ali bez prilike da vrati brejk, pa je morao pružiti ruku protivniku.

(Tenis Uživo, M. Petković)

Teme:   ATP 250, ATP u Atlanti, Džon Izner, Nik Kirgios, Nik Kirjos, Tejlor Fric, Teniseri