09/02/18 - 18:40h

ATP Sofija: Vavrinka prejak za Viktora

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u Sofiji.

V. Troicki16
S. Vavrinka67

Troicki

Bolji od njega sa 2:0 u setovima bio je Švajcarac Stan Vavrinka.

Nakon prve deonice meča izgledalo je kao da će Vavrinka do trijumfa u ovom meču stići neočekivano lagano. Započeo je set furiozno, poveo sa 5:0, a Troicki je tek u šestom gemu uspeo da se upiše na semafor. Smanjio je prednost protivnika, međutim Švajcarac je još jednim sigurnim servis gemom završio ovaj set u svoju korist – 6:1.

U drugom setu Viktor je pružao mnogo snažniji otpor, servirao je i za set u desetom gemu, ali je u tom trenutku Vavrinka uspeo da izjednači rezultat na 5:5. Izborili su taj-brejk, koji je nakon deset odigranih poena Švajcarac dobio sa 7:3.

Naredni protivnik prvog nosioca biće bolji iz susreta Mirze Bašića i Maksimilijana Marterera.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Sofiji, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki