11/02/18 - 19:02h

ATP Sofija: Bašić trijumfovao u finalu!

Teniser iz Bosne i Hercegovine Mirza Bašić u finalu ATP turnira u Sofiji pobedio je Rumuna Mariusa Kopila.

ATP

Susret je trajao dva sata i 21 minut, a krajnji rezultat bio je 2:1 po setovima 7:6, 6:7, 6:4.

U prvom setu Bašić, 129. igrač sveta, je bio bolji pod rumunskog tenisera i dobio ga u u taj-brejku. Na startu drugog seta Kopil je odmah napravio brejk, koji je Mirza vratio u 11. gemu. I ovaj set završen je u taj-brejku, ali ovaj put u korist dvadesetsedmogodišnjeg Mariusa.

U poslednjem delu meča jedini brejk napravio je bosansko-hercegovački teniser i osvojio ovaj odlučujući set za trijumf u duelu i za prvi trofej u svojoj karijeri.

Mirza će nakon ovog turnira imati skok na rang listi i po prvi put se naći u 100 najboljih tenisera sveta.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Sofiji, Mirza Bašić, Teniseri, Turniri, Vesti