14/08/14 - 22:36h

ATP Sinsinati: Šok za Novaka i nova eliminacija!

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Mastersa u Sinsinatiju. Bolji od našeg tenisera bio je Španac Tomi Robredo rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (8:6), 7:5. Tomi će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom meča Ferer – Južni.

N. Đoković65
T. Robredo77

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, ali je Španac već u petom gemu napravio brejk, a zatim ga i materijalizovao za početnih 4:2. Međutim, Novak je uspeo da izjednači u osmom gemu, vrati brejk i dođe do 4:4. U nastavku seta brejkova nije bilo, pa je pobednik morao biti odlučen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” bolje se snašao Tomi Robredo, konstantno bio u prednosti, 3:0, pa 6:3, da bi na kraju osvojio taj-brejk sa 8:6, za konačnih 7:6 u prvom setu.

U drugom setu brejkova nije bilo do pred sam kraj seta. U desetom gemu Tomi Robredo je imao i dve meč lopte, ali je Novak to uspeo da spase i dođe do izjednačenja – 5:5. Sledeći gem osvojio je Španac, a onda je u dvanaestom dobio novu priliku da napravi brejk i samim tim osvoji drugi set i pobedi, što nije propustio i osvojio drugi deo igre rezultatom 7:5.

Ovo je još jedan razočaravajući rezultat Novaka Đokovića pred US Open posle poraza od Žoa Vilfreda Conge prošle nedelje u Torontu. Tomi Robredo će se u borbi za polufin ale sastati sa pobednikom meča David Ferer – Mihail Južni.

Teme:   Masters, Masters u Sinsinatiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti