14/08/13 - 23:42h

ATP Sinsinati: Raonić eliminisao Tipsarevića

Srpski teniser Janko Tipsarević poražen je u drugom kolu Mastersa u Sinsinatiju od Kanađanina Miloša Raonića rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (4) posle jednog sata i 40 minuta borbe.

J. Tipsarević46
M. Raonić67
Janko Tipsarevic

Odluka u prvom setu pala je u sedmom gemu, kada je Miloš Raonić oduzeo servis srpskom teniseru. Janko Tipsarević je imao dve šanse da uzvrati brejk, nije ih iskoristio, što ga je koštalo izgubljenog seta. U nastavku prvog dela Kanađanin je dobrim servisima rešio prvi set u svoju korist rezultatom 6:4.

Treći set bio je potpuno izjednačen. Prilika za brejk je bilo, ali ih nije iskoristio ni jedan teniser, te je drugi deo otišao u taj-brejk. U “trinaestom gemu” Kanađanin je bio smireniji i treći put u karijeri nadigrao Srbina. Miloš Raonić je ovaj deo rešio u svoju korist rezultatom 7:4, za konačnih 7:6.

Drugi reket Srbije nije napravio dobru uvertiru za septembarski polufinalni duel Dejvis kupa sa Kanadom, čija je uzdanica upravo momak crnogorskog porekla.
U osmini finala – naći će se “bombarderi” Miloš Roanić i Džon Izner koji je u drugoj rundi savladao Rišara Gaskea sa 2:0, po setovima 7:6, 6:2.

Teme:   ATP, Janko Tipsarevic, Masters, Masters u Sinsinatiju, Teniseri, Turniri, Vesti