16/08/13 - 22:24h

ATP Sinsinati: Novak bez polufinala

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale Mastersa u Sinsinatiju. Bolji od tenisera iz Srbije bio je Amerikanac Džon Izner rezultatom 2:1, po setovima 7:6, 3:6, 7:5. Izner će se u borbi za finale sastati sa Del Potrom.

N. Đoković665
Dž. Izner737

U prvom setu igralo se gem za gem, dobro su servirali i jedan i drugi teniser pa je prvi deo igre morao biti završen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” bolje se snašao Džon Izner, napravio mini-brejk za 4:3 i to je bilo dovoljno za osvajanje ovog dela rezultatom 7:5, te konačnih 7:6 u prvom setu.

Drugi set počeo je bolje teniser iz Srbije. Novak Đoković je već u drugom gemu oduzeo servis Izneru, a potom i materijalizovao prednost za velikih 3:0. U nastavku seta Srbin je održavao stečenu prednost i tako došao do izjednačenja osvojivši drugi set rezultatom 6:3.

Treći set bio je nalik prvom. Izner je bio vidno umoran, ali je ipak čuvao svoj servis. Kada su svui pri rezultatu 6:5 za Amerikanca očekivali taj-brejk, Džon Izner je iskoristio nekoliko grešaka Novaka Đokovića i iskoristivši drugu brejk, tj. meč loptu uspeo je da savlada najboljeg tenisera na svetu rezultatom 2:1. Rezultat u trećem odlučujućem setu bio je 7:5 za tenisera iz Sjedinjenih AMeričkih Država.

Teme:   Masters, Masters u Sinsinatiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti