12/08/13 - 23:03h

ATP Sinsinati: Janko konačno startovao pobedom!

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo Mastersa u Sinsinatiju savladavš Amerikanca Sema Kverija rezultatom 2:1 i to posle preokreta. Janko je prvi set izgubio u taj-brejku, a zatim je naredna dva osvojio rezultatom 6:3, 6:4. Srbin će se u narednom kolu sastati sa pobednikom duela Raonić – Sok.

J. Tipsarević666
S. Kveri734
Janko Tipsarevic

Prvi deo igre bio je ne preterano zanimljiv, pošto ne samo da nije bilo brejkova, već nije bilo ni prilika za iste, te je set otišao u taj-brejk. U “trinaestom gemu” bolje je počeo Janko i poveo sa 4:2, međutim Amerikanac se vratio u meč i kasnije došao do izjednačenja – 5:5. U sledeća dva poena Sem Kveri je bio smireniji i uspeo je da osvoji prvi set rezultatom 7:5, za konačnih 7:6.

Drugi set počeo je agresivnije naš teniser, te je to nagoveštavalo mogući preokret. Janko je već u šestom gemu imao dve brejk šanse, ali ih nije iskoristio, pa je Kveri izjednačio na 3:3. U nastavku seta Tipsarević je izvršio žestok pritisak na servis Sema Kverija u osmom gemu i uspeo da ga osvoji za velikih 5:3. Srbin je već u narednom gemu servirao za izjednačenje, što mu je pošlo za rukom osvojivši gem bez izgubljenog poena, za konačnih 6:3 u drugom delu igre.

U trećem setu Janko Tipsarević je nastavio sa boljom igrom i već u petom gemu oduzeo servis Semu Kveriju, a potom i materijalizovao stečenu prednost za velikih 4:2. U nastavku seta Srbin je održao stečenu prednost za konačnih 6:4 i plasman u drugo kolo gde će mu rival biti pobednik duela Raonić – Sok.

Teme:   ATP, Janko Tipsarevic, Masters, Masters u Sinsinatiju, Teniseri, Turniri, Vesti