17/08/14 - 11:19h

ATP Sinsinati: Ferer stigao do sedmog Masters finala u karijeri!

Španski teniser David Ferer plasirao se u finale ATP turnira iz Masters serije u Sinsinatiju, nakon što je u polufinalu bio bolji od Francuza Žilijena Benetoa sa 6:3, 6:2.

D. Ferer66
Ž. Beneto32

David-Ferrer-img22205_668

Ferer je trijimfom protiv Benetoa stigao do svog sedmog Masters finala u karijeri, a prvog ove sezone. Španac je osvojio jednu titulu iz Masters serije, i to u Parizu 2012. godine.

Ovo je jedanaesto učešće Ferera na turniru u Sinsinatiju i prvo finale. Pre toga je dva puta stizao do četvrtfinala turnira.

U prvom setu Francuz je imao prvi priliku za brejk, u šestom gemu, ali nije uspeo da je iskoristi. Iskusni Ferer je to surovo kaznio i u sedmom gemu uspeo da iskoristi svoju priliku i oduzme servis rivalu za prednost od 4:3. Španac je u nastavku duplirao prednost brejka i slavio u prvom setu rezultatom 6:3.

Drugi set je doneo još veću dominaciju Davida Ferera. Španski teniser je sa dva brejka, u ranoj fazi seta i u sedmom gemu, u potpunosti slomio otpor indisponiranog Benetoa i tako sa 6:2 stavio tačku na ovaj duel.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, David Ferer, Masters, Masters u Sinsinatiju, Polufinale, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Žilijen Beneto