28/09/16 - 18:45h

ATP Šenžen: Odlični Janko preko Pera do četvrtfinala!

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Šenženu.

J. Tipsarević667
B. Per075
Janko Tipsarevic

On je u drugoj rundi ostvario sjajnu pobedu protiv 38. igrača sveta, Benoa Pera iz Francuske – slavio je sa 2:1 u setovima posle dva i po sata igre.

Zahvaljujući plasmanu u četvrtfinale, Tipsarević će od ponedeljka biti u TOP 200 na ATP rang listi.

Francuz je na turniru bio postavljen za šestog nosioca, a Janko ga je savladao sa 6:0, 6:7, 7:5.

Naš teniser je prvi set odigrao maestralno. Iskoristio je tri od tri brejk šanse, a neutralizovao isto toliko. Protivniku nije dozvolio da osvoji nijedan gem – 6:0.

Per je poveo sa 2:0 na startu drugog seta, ali je Tipsarević brzo vratio brejk. Kako su do kraja ovog dela meča i jedan i drugi čuvali servise, set je završen u taj-brejku. Francuz je slavio sa 7:5.

Bolje rangirani igač imao je realnu šansu da ovaj meč završi u svoju korist. Vodio je sa 5:3, a potom se zaustavio. Tipsarević je vezao četiri gema i potpuno preokrenuo rezultat – 7:5.

U četvrtfinalu Janko će igrati protiv Malika Džazirija, koji je takođe u tri seta bio bolji od Davida Gofana iz Belgije.

Teme:   Benoa Per, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti