17/02/14 - 22:56h

ATP Rio: Sjajni Lajović savladao Volandrija!

Srpski teniser Dušan Lajović je posle pobeda u kvalifikacijama slavio i u prvom kolu turnira u Rio de Žaneiru. Dušan je sa 2:1 bio bolji od Felipea Volandrija sa 2:1, i to posle preokreta, pošto je Italijan predao meč pri rezultatu 7:6, 3:6, 0:4.

Dusan Lajovic

Kuriozitet koji je obeležio ovaj meč i o kojem će se govoriti je čak osam brejkova u prvom setu, što je previše čak i za ženski tenis. Iako je prvi pretrpeo brejk, Lajović je vodio sa 3:1 i 4:2. Volandri je izjednačio na 4:4, ali je Dušan ponovo oduzeo protivniku servis i servirao za set. Ipak, nastavilo se sa trendom brejkova pa se Volandri spasao, a kasnije uveo set u taj – brejk, koji je dobio sa 9:7.

Naš teniser je odlično započeo drugi set, poveo sa 2:0, ali je Volandri brzo uzvratio i izjednačio na 2:2. Dušan Lajović je ponovo brejknuo za 4:3, sačuvao svoj servis, a potom čak sedmi put u meču brejknuo Italijana za 6:3 i 1:1 u setovima.

U trećem setu Volandri nije mogao da pruži otpor zbog povrede, pa je pri rezultatu 4:0 za našeg igrača predao meč.

Lajović će se u narednom kolu sastati sa boljim iz španskog duela Robredo – Kareno Busta.

Teme:   Dušan Lajović, Teniseri, Vesti