17/05/14 - 17:39h

ATP Rim: Zimonjić i Nestor u finalu!

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor plasirali su se u finale ATP turnira u Rimu! Srbin i Kanađanin su u nepuna nedelju dana drugi put savladali braću Brajan, ovoga puta rezultatom 2:1, po setovima 7:6 (7:3), 4:6, 12:10. U velikom finalu Srbin i Kanađanin će se sastati sa boljim iz duela Hase/Lopez – Dimitrov/Rosol.

N. Zimonjić/ D. Nestor7412
B. Brajan/ M. Brajan6610
Nestor-ZImonjic

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a onda su Bob i Majk Brajan napravili brejk u četvrtom gemu i stigli do prednosti od 3:1. Međutim, Srbin i Kanađanin su u petom gemu uzvratili brejkom, a potom izejndačili na 3:3. U nastavku seta brejkova nije bilo, pa je set morao biti rešen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” Nenad Zimonjić i Danijel Nestor su se bolje snašli, te posle izjednačenja 2:2 zaigrali mnogo bolje i rešili taj-brejk u svoju korst rezultatom 7:3, za konačnih 7:6 u prvom setu.

Drugi set tekao je sigurnim servisima svih tenisera, a onda su u devetom gemu Bob i Majk Brajan oduzeli servis Nenadu i Danijelu, a potom i materijalizovala stečenu prednost za poravnanje rezultata na 1:1, a za 6:4 u drugom setu.

U trećem delu, koji se igra do deset bilo je izuzetno neizvesno, igralo se poen za poen, bilo je puno izjednačenja, ali su nakon rezultata 10:10, Nenad i Danijel vezali dva poena i rešili treći period u svoju korst rezultatom 12:10.

U velikom finalu Srbin i Kanađanin će se sastati sa boljim iz duela Hase/Lopez – Dimitrov/Rosol.

Teme:   ATP, Daniel Nestor, Dubl igrač, Masters, Masters u Rimu, Nenad Zimonjić, Teniseri, Turniri, Vesti