15/05/14 - 00:16h

ATP Rim: Šardi eliminisao Rodžera!

Francuz Žeremi Šardi napravio je veliko iznenađenje u drugom kolu Mastersa u Rimu, pošto je posle preokreta savladao Švajcarca Rodžea Federera rezultatom 2:1, po setovima 1:6, 6:3, 7:6(8). Žeremi će se u narednom kolu sastati sa Hrvatom Ivanom Dodigom.

R. Federer636
Ž. Šardi167

Federer

Švajcarca je sjajno počeo meč i sa dva brejka u prvom setu lako stigao do prednosti od 1:0 u setovima. Federer je napravio brejk u četvrtom gemu za 3:1, a potom i u šestom za 5:1, da bi na kraju prvog dela igre bilo konačnih 6:1 za nekada najboljeg tenisera sveta.

U drugom setu ključni trenutak bio je četvrti gem, kada je Žeremi Šardi oduzeo servis protivniku, a zatim nije dopustio brejk Federeru, te je osvajanjem drugog seta rezultatom 6:3, stigao do izjednačenja na 1:1.

U trećem setu prvo je Francuz napravio brejk za 3:2, a zatim ga i materijalizovao za 4:2, da bi Švajcarac to nadoknadio i došao do izjednačenja – 4:4. U nastavku brejkova nije bilo, a u “trinaestom gemu” Rodžer Federer je prvi stigao do meč-lopte, ali je nije iskoristio pri rezultatu 6:5, da bi kasnije Žeremi Šardi preokrenuo na 7:6 i iskoristio prvu priliku za meč, osvojivši taj-brejk rezultatom 8:6, za konačnih 7:6 u trećem setu.

Žeremi Šardi, je 47. teniser na ATP listi, a u narednom kolu će se sastati sa Hrvatom Ivanom Dodigom.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Rimu, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti