14/05/15 - 23:01h

ATP Rim: Novak u četvrtfinalu!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Rimu, nakon što je, posle preokreta, sa 2:1 u setovima eliminisao Brazilca Tomasa Belučija. Protivnik u četvrtfinalu biće mu Japanac Kei Nišikori.

N. Đoković566
T. Beluči723

Meč između Novaka Đokovića i Tomasa Belučija trajao je dva sata i dva minuta, a nakon što je izgubio prvi set, srpski teniser uspeo je da preokrene rezultat i plasira se u četvrtfinale.

Novak je u osmom gemu prvog seta propustio tri brejk lopte, za šta ga je tri gema kasnije protivnik kaznio. Beluči je iskoristio jedinu šansu koju je imao da Đokoviću oduzme servis (6:5), a onda servirao za set i realizovao prvu set loptu – 7:5.

Nakon što je izgubio prvi set, Novak se vratio u igru i uz dva brejka lako dobio drugi deo meča sa 6:2. Posle izjednačenja nije imao mnogo problema ni da završi meč u svoju korist. Oduzeo je protivniku servis dva puta, a Beluči je uspeo da vrati samo jedan brejk, pa je Nole ovaj set dobio sa 6:3.

U četvrtfinalu će se sastati sa Japancem Keijem Nišikorijem, koji je u osmini finala eliminisao Viktora Troickog.

Teme:   Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti