16/05/13 - 15:43h

ATP Rim: Novak ,,počistio” Dolgopolova

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Rimu. Srbin je sjajnom igrom eliminisao Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 6:4. Novakov protivnik u borbi za polufinale biće Čeh Tomaš Berdih.

N. Đoković66
A. Dolgopolov14

Meč je počeo sigurnim gemovima sa obe strane, ali je srpski teniser već pri rezultatu 2:1 napravio brejk, a potom i poveo sa velikih 4:1. U nastavku seta Novak Đoković je ponovo oduzeo servis Ukrajincu i potom rutinski završio prvi set rezultatom 6:1.

U drugom setu Novak je na startu napravio brejk, poveo sa 2:0 i samo održavao stečenu prednsot. U nastavku seta igralo se gem za gem, te je Đoković drugi set rešio u svoju korist rezultatom 6:4.

Protivnik Novaka Đokovića u borbi za polufinale biće Čeh Toma Berdih, koji je u trećoj rudni savladao Južnoafrikanca Kevina Andersona rezultatom 2:0.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti