17/05/17 - 14:41h

ATP Rim: Nadal bez borbe, Nišikori preko Ferera do treće runde!

Nikolas Almagro predao je meč svom sunarodniku zbog povrede.

Twitter

Nadal se plasirao u treće kolo mastersa u Rimu posle samo tri odigrana gema, pošto mu je sunarodnik Nikolas Almagro predao meč zbog povrede kolena u 25. minutu, u momentu kada je četvrti teniser sveta vodio sa 3:0.

Almagro je nezgodno doskočio kod poslednjeg udarca i odmah je bilo jasno da ne može da nastavi meč. Nadal mu je prišao, a pošto je odluku o prekidu saopštio sudiji, Almagru je pružena lekarska pomoć.

U narednom kolu, Nadal će igrati sa boljim iz duela između Amerikanca Džeka Soka i Jiržija Veselog iz Češke.

Pobedom protiv Davida Ferera, rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:2, u treće kolo plasirao se i Kei Nišikori.

Japanac je u početnom delu igre prvi stigao do brejka ali je Španac ubrzo uzvratio i izjednačio rezultat. Nišikori ponovo oduzima servis rivalu za 6:5, a onda ga potvrđuje za dobijanje prvog seta.

Naredni set je bio mnogo jednostavniji za devetog igrača sveta – napravio je čak tri brejka i iskoristio prvu meč loptu za prolazak u treće kolo, gde ga čeka pobednik meča u kome igraju Edmund i Del Potro.

Teme:   David Ferer, Kei Nisikori, Masters u Rimu, Rafael Nadal, Vesti