17/05/14 - 17:57h

ATP Rim: Fantastičan preokret Đokovića za finale!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Rimu, nakon što je sa 2:1 u setovima savladao Kanađanina Miloša Raonića. U borbi za titulu sastaće se sa boljim iz duela Rafaela Nadala i Grigora Dimitrova.

N. Đoković676
M. Raonić763

Meč između Novaka Đokovića i Miloša Raonića trajao je tačno tri sata, a najbolji teniser naše zemlje slavio je nakon preokreta.

Raonić je u meč ušao mnogo bolje od Novaka. Imao je dve brejk šanse već u drugom gemu, ali ih je propustio. Usledila je velika borba u trećem gemu pre nego što je Raonić poveo sa 2:1. Uspeo je Nole da izjednači rezultat, a u gemu nakon tog došao je do prve brejk lopte. Dobrim servisima Kanađanin je uspeo da spreči brejk Đokovića i dođe u novo vođstvo, 3:2. Uz veliku borbu do kraja seta osvajali su svoje servis gemove, pa je ovaj deo meča završen u taj-brejku, koji je Raonić dobio sa 7:5. Poveo je sa 1:0 u setovima nakon sat vremena i 13 minuta.

Novak je nastavio sa nešto lošijom igrom i na startu drugog seta, pa je kanadski teniser dobijao nove brejk prilike. Đoković ih je uspešno spasavao, a zatim je u četvrtom gemu došao do prvog brejka u meču i poveo sa 3:1. Kanađin je ekspresno, bez izgubljenog poena, uspeo da vrati brejk, a zatim izjednači rezultat. Do kraja seta nije bilo novih brejkova, a završnica je viđena u taj-brejku. Za razliku od prethodnog seta, Novak je ovaj taj-brejk dobio sa 7:4 i izborio se za izjednačenje – 1:1 u setovima.

Nakon osvojenog seta, za Novaka nije bilo druge opcije osim da meč potpuno preokrene. Na startu je oduzeo Raoniću servis i poveo sa 2:1, a zatim sprečio Kanađanina da vrati brejk i svoje vođstvo povećao na 3:1. U devvetom gemu još jednom osvaja servis gem Miloša Raonića i na taj način dolazi do pobede. Iskoristio je drugu meč loptu i došao do finala Mastersa u Rimu.

U borbi za titulu čekaće boljeg iz duela Španca Rafaela Nadala i Grigora Dimitrova iz Bugarske.

Teme:   Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti