02/10/14 - 08:19h

ATP Peking: Troicki zaustavljen u drugom kolu!

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Pekingu, pošto je poražen u drugoj rundi od češkog tenisera Tomaša Berdiha sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4 posle jednog sata i 27. minuta igre.

V. Troicki34
T. Berdih66

Switzerland Tennis Swiss Open Gstaad

U prvom setu, Viktor je bio prvi u prilici da oduzme servis rivalu, u trećem gemu je imao dve brejk lopte, ali ih ne koristi. Berdih to već u narednom gemu kažnjava i uspeva da realizuje prvu brejk šansu i povede sa 3:1. Do kraja seta, češki teniser nije imao većih problema da sačuva prednost, pa je prvi set rešio u svoju korist sa 6:3, posle 38. minuta igre, iskoristivši drugu set loptu.

Berdih je nastavio sa sigurnom igrom, pa je u trećem gemu drugog seta stigao do brejka, nakon velike greške Troickog na mreži i vinera iz forhenda. Viktor odmah u narednom gemu stiže do nove dve brejk lopte, Čeh dobrim servisom uspeva da spase prvu brejk loptu, ali drugu nije uspeo, nakon forhenda koji je završio u mreži, pa je Troicki poravnao rezultat na 2:2. No, to nije poremetilo iskusnog češkog tenisera koji uspeva da stekne ponovo prednost već u sledećem gemu i povede sa 3:2. Do kraja susreta, Berdih je rutinski priveo meč kraju i slavio i u drugom setu sa 6:4 i tako izborio plasman u četvrtfinale.

Tomaš Berdih će u četvrtfinalu snage odmeriti sa američkim teniserom Džonom Iznerom.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Pekingu, Drugo Kolo, Rang Lista, Teniseri, Tomaš Berdih, Turniri, Vesti, Viktor Troicki