11/10/15 - 16:15h

ATP Peking: Novakov put do titule

Najbolji teniser sveta Novak Đoković i dalje je nepobediv na ATP turniru u Pekingu. On je danas svojom 29. pobedom u nizu na ovom turniru došao do šeste titule. Ove godine Novak je odigrao pet mečeva, nije izgubio nijedan set, a protivnicima je prepustio samo 18 gemova.

Prvo kolo

Simone Boleli bio je Novakov prvi protivnik. Italijan je u glavni žreb došao iz kvalifikacija, a Đoković ga je savladao posle sat vremena i 12 minuta. Prepustio mu je samo dva gema, po jedan u oba seta – 6:1, 6:1.

Osmina finala

Kinez Že Žang, 219. igrač sveta bio je Đokovićev protivnik u osmini finala. Nije se domaći teniser dugo zadržao na terenu. Novaku je trebalo samo 55 minuta da ga eliminiše sa 6:2, 6:1.

Četvrtfinale

Šesti nosilac, Amerikanac Džon Izner trebalo je da bude izazov za Novaka. Međutim, ni sjajni servisi Izneru nisu pomogli protiv neverovatnog Đokovića. Srpskom asu trebalo je 54 minuta da savlada 13. igrača sveta sa 6:2, 6:2 i plasira se u polufinale.

Polufinale

I sedmi igrač sveta, Španac David Ferer, pao je posle nešto više od sat vremena. Novaku ni ovaj nezgodni igrač ovog puta nije predstavljao problem. Slavio je sa 6:2, 6:3 i plasirao se u finale turnira u Pekingu.

Finale

Protivnik u borbi za titulu bio mu je još jedan Španac, Rafael Nadal. Pomisao da ćemo gledati težak meč napustila nas je ubrzo nakon početka istog. Novak je i ovaj ”posao” kao odradio. Nadal je deklasiran u finalnoj borbi – 6:2, 6:2. A obojica su igrali sjajno. Novak je jednostavno bio nepobediv. Ove godine u Pekingu igrao je vanzemaljski tenis.

29 pobeda u nizu, šest titula. Pa, jedan je Novak Đoković.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Pekingu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti