31/10/13 - 17:32h

ATP Pariz: Novak u četvrtfinalu!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrfinale Mastersa u Parizu. Novak je u osmini finala savladao Amerikanca Džona Iznera, nakon preokreta, rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (5:7), 6:1, 6:2. Srbin će se u borbi za polufinale sastati sa Švajcarcem Stanislasom Vavrinkom.

N. Djoković666
Dž. Izner712
Photo by TenisUzivo.com

Meč je počeo dobrim servisima sa obe strane, ali i prilikama za brejk Novaka Đokovića, koje on, na žalost nije iskoristio i ispostavilo se uveo sebe u veliki problem u prvom setu. Džon Izner je svaki put uspevao da se izvuče iz problema, kada je servirao, a Nole imao brejk priliku, te je prvi deo igre morao biti odlučen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” bolje se snašao Amerikanac. Izner je prvo stigao do 3:0, postom je Nole uzvratio, izjedančio na 3:3, da bi brejk u sedmom poenu, za 4:3 omogućio teniseru iz Sjedinjenih Američkih Država osvajanje taj-brejka rezultatom 7:5, za konačnih 7:6 u uvodnom setu.

U drugom setu opet se krenulo dobrim servisima, ali je u četvrtom gemu Novak Đoković napokon oduzeo servis Džonu Izneru i označio početak kraja za Amerikanca. Srbin je posle prvog brejka, napravio još jedan u šestom gemu i vrlo brzo došao do izjednačenja, osvojivši drugi deo igre ubedljivim rezultatom 6:1.

Treći set opet je krenuo dobrim servisima sa obe strane, a takva igra viđena je sve do rezultata 2:2. U petom gemu Srbin je imao dve brejk lopte, iskoristio je drugu i nastavio tamo gde je stao na kraju drugog seta. U nastavku seta, kao da je samo Novak Đoković bio na terenu. Nole je u sedmom genu još jednom napravio brejk, poveo sa 5:2, a potom i materijalizovao stečenu prednost u prvom narednom gemu, te rešio treći set u svoju korist rezultatom 6:2.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti