31/10/13 - 10:54h

ATP Pariz (dubl): Pobeda Zimonjića i Benetoa

Srpski teniser Nenad Zimonjić u paru sa Francuzem Žilijenom Benetoom započeo je trijumfalno takmičenje na Mastersu u Parizu. Srpsko-francuski par je u prvom kolu bio bolji od Čeha Lukaša Dluhija i Letonca Ernesta Gulbisa sa 2:1, po setovima 4:6, 7:5, 10:7, posle 74 minuta igre.

N. Zimonjić/ Ž. Beneto4710
L. Dluhi/ E. Gulbis657
Nenad Zimonjic

Zimonjić i Beneto su loše počele meč izgubivši svoj servis već u trećem gemu, ali su isti povratili već u sledećem za izjednačenje – 2:2. U nastavku seta Dluhi i Gulbis su još jednom napravili brejk za 4:3 i stečenu prednost održavali do kraja seta, za konačnih 6:4 za Čeha i Letonca u prvom setu.

U drugom setu igralo se bez brejka, ali kada se očekivao “trinaesti gem” Zimonjić i Beneto su napravili brejk u dvanaestom gemu i osvojili drugi deo igre rezultatom 7:5. U odučujućem super taj-brejku bolje su se snašli Srbin i Francuz i rešili ovaj deo igre rezultatom 10:7.

Zimonjić i Beneto će u osmini finala igrati protiv Aisam Ul-Hak Kuerešija iz Pakistana i Žan Žulijena Roera iz Francuske.

Turnir u Parizu igra se za nagradni fond od 2,65 miliona evra.

Teme:   ATP, Dubl igrač, Masters, Masters u Parizu, Nenad Zimonjić, Teniseri, Turniri, Vesti