17/08/15 - 09:35h

ATP Montreal: Novak bez trofeja, Marej bolji!

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da osvoji Masters 1000 turnir u Montrealu! Bolji od našeg igrača bio je Britanac Endi Marej sa 2:1, po setovima 6:4, 4:6, 6:3 nakon tri sata i jednog minuta tenisa. Novak i Endi se već od sutra sele u Sinsinati gde se igra poslednji Masters turnir pred četvrti Gren slem u Njujorku, a gde Srbin pokušava da osvoji jedini turnir iz serije 1000 koji do sada u karijeri nije. Nadamo se drugačijem ishodu za sedam dana u Sjedinjenim Američkim Državama.

N. Đoković463
E. Marej646

Nole

Finalni meč je počeo sigurnim servisima Endija Mareja i Novaka Đokovića, pa je nakon dva odigrana gema rezultat bio izjednačen – 1:1. U trećem gemu dolazi naš tensier do izjednačenja 40:40, ali ne uspeva da dođe do brejk šanse, te Škot osvaja ovaj gem. Nakon što Srbin nije iskoristio svoje prilike do dođe do brejk šansi, Endi već u sledećem gemu dolazi do dve brejk lopte tako što Đoković forhend sa mreže šalje u aut. Uspeo je međutim naš igrač da neutrališe obe i dođe do izjednačenja 40:40. U nastavku je Endi Marej imao još četiri šanse da Novaku oduzme servis, uspeo je da iskoristi šestu u ovom delu igre i nakon deset i po minuta dođe do prednosti od 3:1. U sledećem gemu Britanac je i pored pritiska tenisera iz Srbije uspeo da potvrdi stečeno i povisi prednost na ubedljivih 4:1. Novak Đoković nije bio na svom nivou ni u nastavku, a to je rezultiralo novim brejk prilikama za Mareja, međutim Nole je uspeo da se nekako izvuče iz neprijatne situacije, osvoji gem i smanji na 2:4. Kao da je spasavanje novih brejk lopti trglo Novaka te je u narednom gemu došao do prve brejk prilike na meču, uspeo je da natera rivala na grešku te je tako i vratio izgubljeni servis, da bi potom materijalizovao stečeno i izjednačio rezultat na 4:4. Sledeći gem doneo je novu brejk šansu za našeg tensiera, a kada Srbin to nije iskoristio Škot svoju priliku jeste u desetom gemu, čime je postavio konačnih 6:4 u ovom delu igre.

Međutim, ovakav prvi set nije poremetio tenisera iz Srbije koji je na startu drugog dela igre došao do tri brejk lopte, iskoristio je drugu, a potom i materijalizovao stečeno za startnih 2:0. U naredna dva gema ništa se nije promenilo, a Nole je sačuvao stečnu prednost – 3:1! U šestom gemu Endi Marej dolazi do četiri brejk prilike, uspeva da iskoristi poslednju i poravna rezultat na 3:3 nakon pola sata tenisa u drugom delu igre. Međutim, već u sledećem gemu Đoković stiže do ribrejka i ponovo vodi, bilo je 4:3, a potom je naš igrač dobro i servirao, te tako došao do velikih 5:3. Sledeća dva gema nisu donela ništa novo, Novak Đoković je potvrdio stečeno i uzvratio je istom merom, osvojivši drugi set sa 6:4.

Andy Murray

Treći period počeo je brejk prilikama sa obe strane s tim što Novak svoju u prvom gemu nije iskoristio, dok je Endi drugu u drugom gemu uspeo i već na startu došao do 2:0. Škot je potom i materijalizovao stečeno u trećem gemu za velikih 3:0 nakon dvadesetak minuta tenisa. U četvrtom gemu Đoković je pri svom servisu imao zaostatak od 0:30, ali se požalio i na bol u desnoj ruci što je bio veći problem, međutim uspeva da preokrene i osvoji prvi gem u ovom seta, te tako smanji rezultat na 1:3. Peti gem, koji je trajao više od 15 minuta, čime je i najduži na turniru, bio je verovatno i prelomni trenutak. Videli smo deset izjednačenja, brejk prilike za našeg igrača, njih šest, ali je na kraju ipak kao pobednik izašao Britanac i došao do velikih 4:1. U naredna dva gema nije bilo promena pa je Endi i dalje ubedljivo vodio – 5:2. Već u sledećem gemu Endi Marej je propustio tri meč lopte, a onda je servirao za titulu. Odradio je to agresivno, kako je uostalom igrao i tokom čitavog meča, a to mu je donelo 6:3 u ovom setu, te konačnih 2:1 i titulu u Kanadi.

Ovo je prva pobedna Mareja nad Novakom nakon skoro dve godine, a takođe je ovo i prvi poraz našeg igrača na Masters turnirima ove sezone jer je Srbin osvojio do sada sve trofeje osim Madrida gde nije igrao, a gde je nabolji bio upravo Škot.

Novak Đoković i Endi Marej se već od sutra sele u Sinsinati gde se igra poslednji Masters turnir pred četvrti Gren slem u Njujorku, a gde Srbin pokušava da osvoji jedini turnir iz serije 1000 koji do sada u karijeri nije.

Teme:   ATP, Endi Marej, Masters, Masters u Montrealu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti