06/08/13 - 10:12h

ATP Montreal: Istomin bolji od Janka u prvom kolu

Srpski teniser Janko Tipsarević stao je već na startu Mastersa u Montrealu. Njega je u prvom kolu pobedio Uzbekistanac Denis Istomin rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:3 posle 80 minuta igre. Naredni rival 66. igrača na svetu biće bolji iz duela Jarko Nieminen – Filip Pelivo.

J. Tipsarević43
D. Istomin66
Janko Tipsarevic

Meč je krenuo sigurno sa obe strane, a šansu da ovaj duel usmeri u željenom pravcu Janko je propustio u petom gemu prvog seta, kada nije iskoristio jednu od četiri brejk prilike. Do kraja meča više nijednom dolazio do šanse da napravi brejk rivalu. Denis Istomin je prvim brejkom u meču, u desetom gemu prvog seta igre, došao do vođstva u setovima, osvojivši prvi deo igre rezultatom 6:4.

U drugom setu Uzbekistanac je bio bolji i zasluženo slavio na kraju. Prelomni momenat u drugom delu bio je četvrti gem u kome je Denis Istomin drugi put oduzeo servis srpskom teniseru, koji posle toga nije imao energije za preokret. Na kraju ovog dela igre Istomin je slavio rezultatom 6:3.

Nagradni fond tutnira u Montrealu je 3.496,085 dolara, a pobedniku će pripasti 547.300 dolara i 1000 ATP poena.

Teme:   ATP, Janko Tipsarevic, Masters, Masters u Montrealu, Teniseri, Turniri, Vesti