19/04/14 - 20:55h

ATP Monte Karlo: Zimonjić i Nestor bez finala

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor nisu uspeli da se plasiraju u finale Masters turnira u Monte Karlu, nakon što su poraženi u polufinalu od američkog para, braće Majka i Boba Brajana, sa 2:0, po setovima 7:6(5), 6:3 posle 75. minuta igre.

Zimonjić-Nestor63
M. Brajan-B. Brajan76

Nenad Zimonjic

Srpsko-kanadski dubl par, Nenad Zimonjić i Danijel Nestor zaustavljen je u polufinalu prestižnog turnira u Monte Karlu. Bolji od njih bili su braća blizanci, Majk i Bob Brajan koji su na ovom turniru postavljeni za prve nosioce.

U prvom setu videli smo uzbudljivu i izjednačenu borbu u kojoj nije bilo previše prilika za brejk. Teniseri su čuvali svoj servis i set je otišao u taj-brejk. Kao i čitav set i taj deo igre je bio uzbudljiv, s tim da je američki par imao nešto više mirnoće i koncentaracije u završnici i rezultatom 7:5, rešio je prvi set u svoju korist.

U drugom setu nije bilo uzbuđenja sve do rezultata 3:3. U sedmom gemu, Amerikanci uspevaju da oduzmu servis Zimonjiću i Nestoru, da bi u devetom gemu, duplim brejkom osvojili i drugi deo igre rezultatom 6:3, za trijumf i plasman u finale.

U finalu američki par će megdan podeliti sa trećim nosiocima, Hrvatom Ivanom Dodigom i Brazilcem Marselom Melom.

Teme:   ATP, Masters, Teniseri, Turniri, Vesti