03/05/13 - 17:00h

ATP Minhen: Viktor bez polufinala

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u polufinala ATP turnira u Minhenu. Srbin je u četvrtfinalu poražen od Nemca Filipa Kolšrajbera rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:6. Kolšrajber će se u polufinalu sastati sa pobednikom meča Tipsarević – Brands. Nadamo se da će Srbija imati bar jednog predtavnika u polufinalu.

V. Troicki36
F. Kolšrajber67
Viktor Troicki

Vikotr Troicki i Filip Kolšrajber su u meč ušli izuzetno operezno, te brekova nije bilo. Igra gem za gem bila je prisutna sve do rezultata 4:3 za Nemca, a onda je Viktor odigrao slab servis gem i dozvolio protivniku dve brejk lopte. Nemac je prvu iskoristio i poveo 5:3. U poslednjem gemu Troicki je imao šest prilika da vrati brejk, ali nije uspeo, dok je Kolšrajber iskoristio svoju četvrtu set loptu za konačnih 6:3.

Ako je prvi set bio tvrd, šta tek reći za drugi u kome brejkova nije bilo. Rutinski su osvajali svoje gemove i Troicki i Kolšrajber, a jedinu priliku za završetka seta pre taj-brejka imao je Srbin koji pri rezultatu 6:5 nije iskoristio dve set lopte, što će se ispistaviti da ga je koštalo i čitavog meča. U “trinaestom gemu” bolje i sigurnije je igrao Nemac. Kolšrajber je posle minusa od 0:2 došao do 3:3, a onda od tada dobio četiri poena za konačnih 7:3 u ovom delu i 7:6 u drugom setu.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Minhenu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki