02/05/13 - 18:21h

ATP Minhen: Tipsarević u četvrtfinalu

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Minhenu pobedivši Slovenca Grega Žemlju rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:2. Protivnik u borbi za finale biće mu pobednik meča Brands – Monfils.

J. Tipsarević66
G. Žemlja42
Janko Tipsarevic

Janko je dobro počeo meč. On je vrlo brzno napravio brejk, poveo sa 2:1 uz brejk, ali je odmah Slovenac uzvratio istom merom i izjednačio na 2:2. U nastavku seta igralo se gem za gem sve do rezultat 3:3. Tada je Tipsarević napravio brejk za 4:3 i u nastavku seta mirnom igrom došao do 6:4.

Drugi set počeo je još bolje za Janka Tipsarevića. Srbin je počeo set oduzevši servis protivniku i to dva puta za velikih 4:0. U nastavku seta Slovenac je osvojio još dva gema, koliko je osvojio i Janko za konačnih 6:2 u drugom setu i plsaman Tipsarevića u četvrtfinale.

Janko Tipsarević će se u četvrfinalu sastati sa pobednikom duela Brands – Monfils.

Na turniru u Nemačkoj učestvuje i Viktor Troicki koji se u četvrtfinalu sastaje sa Nemcem Filipom Kolšrajberom.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Minhenu, Janko Tipsarevic, Teniserke, Turniri, Vesti