14/02/16 - 12:27h

ATP Memfis: Sjajni Fric protiv Nišikorija za titulu

Osamnaestogodišnji Amerikanac Tejlor Fric plasirao se u finale ATP turnira u Memfisu, nakon što je sa 2:1 u setovima u polufinalnom meču savladao Rikardasa Berankisa iz Litvanije.

T. Fric266
R. Berankis634

Meč između Tejlora Frica i Rikardasa Berankisa trajao je sat vremena i 42 minuta, a Amerikanac se plasirao u svoje prvo ATP finale u karijeri, posle preokreta – 2:6, 6:3, 6:4.

Mladi Fric, trenutno 142. igrač sveta odservirao je deset aseva u odlučujućem setu, a sedamnaest ukupno. Nije bilo velike razlike u igri ova dva tenisera, ali su ovi kratki poeni svakako pomogli Amerikancu da lakše dođe do pobede. Litvanac je na kraju izgubio, iako je imao više osvojenih poena.

U prvom setu Berankis je bio vrlo ubedljiv i činilo se da će ovaj susret brzo biti gotov. Napravio je tri brejka, a Fric je uspeo da vrati samo jedan, pa je konačni rezultat u ovom delu meča bio 6:2 za Litvanca. Međutim, Fric se ‚‚probudio” posle izgubljenog seta, i za samo 23 minuta igre uspeo da izjednači rezultat na 1:1. Razmenili su brejkove u šestom i sedmom gemu, a onda je Amerikanac još jednom oduzeo servis Berankisu, poveo sa 5:3, a zatim servirao za izjednačenje. Iskoristio je prvu set loptu.

Odlučujući deo meča trajao je 43 minuta, a Fric je u ranoj fazi došao do brejka i brzo stekao vođstvo od 3:1. Do osmog gema Litvanac je uspeo da vrati brejk i izjednači na 4:4, a samo gem kasnije američki teniser mu ponovo oduzima servis. Prelazi u vođstvo od 5:4, servira za meč, i posle pete meč lopte dobija ovaj susret sa 2:1 u setovima.

Protivnik Tejlora Frica u borbi za prvu ATP titulu biće Japanac Kei Nišikori, koji je u polufinalu savladao Sema Kverija.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Memfisu, Kei Nisikori, Tejlor Fric, Teniseri, Turniri, Vesti