28/03/15 - 21:04h

ATP Majami: Viktor u trećem kolu!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u treće kolo Mastersa u Majamiju. On je u drugoj rundi bio bolji od Italijana Simona Bolelija sa 2:1 u setovima.

V. Troicki736
S. Boleli564
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Simona Bolelija trajao je dva sata i 12 minuta, a posle tri odigrana seta slavio je srpski teniser koji se plasirao u treću rundu Mastersa u Majamiju.

U meč je bolje ušao italijanski teniser koji je već u trećem gemu oduzeo servis Troickog. Čuvao je prednost sve do desetog gema, kada je Viktor uspeo da vrati brejk i izjednači rezultat na 5:5. U dvanaestom gemu još jednom je osvojio servis protivnika i dobio ovaj deo meča sa 7:5.

U drugom setu srpski teniser je propustio četiri brejk prilike, dok je njegovom protivniku dva puta pošlo za rukom da mu oduzme servis. Boleli je slavio sa 6:3 i izjednačio na 1:1 u setovima.

Odlučujući set pripao je Troickom. Srpski teniser je iskoristio jedinu brejk šansu koju je imao i sa 6:4 slavio u ovom delu meča.

Viktor će se u trećem kolu sastati sa Japancem Nišikorijem.

Teme:   Masters, Masters u Majamiju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki