28/03/17 - 09:41h

ATP Majami: Vavrinka lako, Zverev i Kirjos u tri seta do četvrtine finala!

Vavrinka opravdao ulogu favorita, dvojica mladih tenisera posle velike borbe izborili četvrtinu finala mastersa u Majamiju.

Twitter

Prvi nosilac, Stan Vavrinka, lako je prošao u narednu rundu mastersa na Floridi. Švajcarac je opravdao ulogu favorita i za nešto više od jednog sata savladao je u trećem kolu Tunižanina Maleka Žazirija sa 6:3, 6:4, napravivši u oba seta po jedan brejk.

Njegov protivnik u osmini finala turnira u Majamiju biće 19-godišnji Aleksander Zverev, koji je savladao Džona Iznera, u tri seta, sva rešena u taj-brejku – 7:6 (7:5), 6:7 (7:9), 6:7 (5:7).

U meču koji je trajao dva sata i 42 minuta nemački teniser je nadoknadio set zaostatka, spasio dve meč lopte ( na 5:6 u drugom taj-brejku, i na 4:5 i 15:40 u trećem setu), i plasirao se među 16 najboljih u Majamiju, ponovivši tako uspeh od prošle godine (kada je izgubio od Nadala).

Nik Kirjos, još jedan odlični mladi igrač, takođe je posle velike borbe u tri seta slavio protiv 17 godina starijeg kolege iz Hrvatske. 21-godišnji Australijanac je nadigrao Iva Karlovića sa 6:4, 6:7(4), 7:6(2) za dva sata i 26 minuta.

Prvi set je pripao Kirjosu, ali je Karlović iskoristio propuste koje je 16. sa ATP liste napravio, i preko taj-brejka dobio drugi set. Odlučujući set je nakon velike borbe, u taj-brejku, ipak osvojio Nik, i tako zakazao duel sa Davidom Gofanom, koji je bio bolji od Dijega Švarcmena takođe u tri seta – 4:6, 6:3, 7:5 – za 152 minuta.

Argentinac je dobio prvi set bez ijedne izgubljene servis lopte, ali je Gofan bio znatno bolji u drugom nastavku i uspeo da izjednači. Švarcman je u trećem setu pri rezultatu 5:6, imao šansu da preokrene rezultat, ali je izgubio servis, što je Gofan iskoristio i na kraju obezbedio prolaz u narednu rundu.

Teme:   Aleksandar Zverev, David Gofan, Masters u Majamiju, Nik Kirjos, Stanislas Vavrinka, Vesti